İstanbul Silüeti PNG Skype Logo CANLI Destek
Su geçirmeyen Apple iPhone 7'de kulaklık girişi olmayacak

Su geçirmeyen Apple iPhone 7'de kulaklık girişi olmayacak


Apple’ın sıradaki iPhone modeli iPhone 7 hakkında söylenti ve bilgiler gelmeye devam ediyor. Yeni gelen bilgilere göre iPhone 7, su sızdırmaz olacak. Bu bilgilerin dayanıldığı kaynak ise Apple’ın sıvılara karşı koruma için port girişlerinin otomatik kapatılmasına dair aldığı patent oldu.

iPhone 7 portlarında kepenk sistemi olacak

Apple port girişlerini kapatarak telefona su ve diğer sıvıların girmesini engellemeye çalışıyor.  Telefona yerleştirilen sensörler telefona tehdit olacak nem veya kirletici bir şeyin olup olmadığını tespit edecek. Tehlike tespit edildiğinde telefon, port girişlerindeki delikleri kepenk şeklinde kapatacak ve içeri girmesini engelleyecek. Patent, "Electronic Devices With Housing Port Shutters" (Elektronik cihazlar bağlantı noktası kepenkleri) olarak adlandırılmış. Apple, iPhone bileşenlerini hydrophobic materyal ile kaplama işlemi için de mart ayında bir patent almıştı. Bu malzeme ile kaplı bileşenler suya karşı daha dayanıklı olacak.

1448085933_waterproof-iphone-7.jpg

iPhone 7, 3GB RAM ile gelecek ve 6mm incelikte olacak

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın bir sonraki iPhone modelinde 3GB RAM kullanabileceğini ve şirketin iPhone 7’yi 6mm inceliğe getirmek için çalıştığını söylüyor.  Bildiğiniz gibi iPhone 6S’in kalınlığı 7.1mm.

iPhone 7'de kulaklık girişi olmayacak

Başka bir rapor Japon sitesi Macotakara’dan geliyor. Sitenin iddiasına göre Apple, daha ince bir tasarıma sahip olması için telefondan 3.5mm büyüklüğündeki kuklalık jakını kaldıracak. Bunun yerine telefona Bluetooth kulaklık veya Lightning konektörün kullanılabileceği özel port sunulacak. Yani şirket iPhone 7 ile Lightning konektör girişi ile uyumlu kulak içi kulaklık paketi sunabilir.

 

Kaynak:http://www.teknolojioku.com

 


Facebook Paylaş Butonu Google Plus Paylaş Butonu

30.11.2015